عیار طلا چیست و عیارهای مختلف طلا چه تفاوتی باهم دارند

منظور از عیار طلا چیست؟

عيار واحد اندازه‌گيري خلوص آلياژهاي طلا و ديگر فلزات گرانبهاست. عيار طلا هم به درجه خلوص طلا در هر شيء‌ طلايي اطلاق مي‌شود. طلا فلزي ذاتا نرم است كه در صورت استفاده از آن براي ساخت اشيا، ممكن است تغيير شكل پيدا كند.  من و شما هرروزه درباره عيار طلا مي‌گوييم و مي‌شنويم، اما براستي چند نفر از ما بدرستي مي‌دانيم عيار يا اصلا «عيار طلا» چيست؟ چه خاصيتي دارد و چگونه محاسبه مي‌شود؟ شايد تعداد كساني كه اطلاعات كافي دراين باره دارند، زياد نباشند. پس اين چند سطر را براي تكميل اطلاعات‌تان بخوانيد، بد نيست. در ادامه با ما همراه باشید

به خواندن ادامه دهید

راه های تشخیص طلای دست دوم از دست اول

نحوه تشخیص طلای دست دوم

برای اینکه شخص کارمزد یا همان مزد ساخت طلا را پرداخت نکند و طلا را با قیمت پایین ترین بخرد، به خرید طلای دست دوم روی می آورد که باید عرض کنم خرید طلای دست دوم هم فوت و فن هایی دارد که قبل از خرید باید از آن ها آگاه باشید و سپس اقدام به خرید کنید. پیشنهاد میکنم در ادامه این مقاله را مطالعه کنید و اگر سوالی داشتید از ما بپرسید تا کارشناسان گیلاس گلد به آن پاسخ دهند.

به خواندن ادامه دهید

طلای سفید و توضیحات درباره طلای سفید

نحوه ساخت طلای سفید

در دنیای جواهرات و زیورآلات طلای سفید توانسته است طرفداران خاص خود را بیابد حتی به نوعی که این افراد از طلای زرد فاصله گرفته و به سمت خرید و استفاده از این طلای سفید یا صورتی بروند و زیبایی‌ها هنر جواهرات را آشکار سازند، اما امروز ما در فروشگاه آنلاین طلا و جواهر گیلاس گلد قصد دارد تا شما را کمی بیشتر با این طلای خوش رنگ آشنا نموده و به معرفی جواهراتی که با کمک این طلا ساخته می‌شود بپردازدیم؛  پس پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

به خواندن ادامه دهید

عوامل موثر بر قیمت طلا در ایران و نرخ آن در ایران

عوامل تاثیرگذار در قیمت طلا

این روزها در پی تنش های ایجاد شده در سراسر دنیا شاهد فراز و فرودهای قدرتمندی در بازار طلا بوده ایم. در این مقاله میخواهیم با شما در خصوص عوامل تاثیر گذار بر نرخ طلا در کشورمان ایران، صحبت کنیم و بگوییم قیمت طلا با توجه به عوامل داخلی و بین المللی بررسی چگونه بر قیمت و نرخ آن تاثیر گذار است. پس در ادامه همراه ما باشید با مقاله ای که درباره عوامل موثر بر نرخ و قیمت طلا در ایران نوشته شده است.

به خواندن ادامه دهید